

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Power Rating | 600 W |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 48 V |
| Output Current | 1.4 A |
| Lifecycle Status | Active |
| Peak Pulse Current | 7.8 A |
| Number of Channels | 1 |
| rohs status | Compliant |
| case package | SMB |
| Breakdown Voltage | 53.3 V |
| Clamping Voltage | 77.4 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 11594
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10886
Ext.Price$0.10886
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10886 | $0.10886 |
| 10 | $0.05443 | $0.54430 |
| 50 | $0.04955 | $2.47750 |
| 100 | $0.04511 | $4.51100 |
| 500 | $0.04175 | $20.87500 |
| 1000 | $0.03864 | $38.64000 |
| 3000 | $0.03577 | $107.31000 |
| 5000 | $0.03126 | $156.30000 |
